Sve o stomatologiji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sve o stomatologiji

Ono sto vas je interesovalo o stomatologiji,bolestima,lecenju,mozete naci ovde
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Održavanje proteza

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Branka




Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.03.2010

Održavanje proteza Empty
PočaljiNaslov: Održavanje proteza   Održavanje proteza I_icon_minitimeČet Mar 18, 2010 11:47 pm

Zanima me najbolji način za skidanje kamenca sa proteze?

Osim pranja proteze pastom za zube i četkicom, da li postoji još neki način, nekakav rastvor ili nešto tome slično, koji bi se mogao primeniti radi poboljšanja higijene proteze?

Kod lekara mi je rečeno da se protiv kamenca, u principu, ne može ništa preduzeti ali ja, kako roditelj, brinem za zdravlje detetovih zuba. U kolikoj meri kamenac sa proteze može naneti štetu zubima?
Nazad na vrh Ići dole
milanche_srb




Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : Padova, Italia

Održavanje proteza Empty
PočaljiNaslov: Re: Održavanje proteza   Održavanje proteza I_icon_minitimePet Mar 19, 2010 6:33 pm

Ne znam da li mislite na fiksni ortodontski aparat ili bas protezu. Posto je rec o detetu pretpostavljam da se radi o aparatu. Postoje odredjeni rastvori koji smanjuju formiranje plaka (kalcifikovanjem plaka nastaje kamenac), ali je dovoljno da vas sin pojaca oralnu hirgijenu i da odlazi redovno na uklanjanje kamenca.
Kamenac predstavlja veliki faktor rizika za nastanak karijesa i parodontalnih oboljenja.

Pozdrav,
Dr M.I. ,specijalista maksilofacijalne hirurgije
Nazad na vrh Ići dole
 
Održavanje proteza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sve o stomatologiji :: Kutak za Vas :: Ortopedija vilica(ortodoncija)-
Skoči na: